AFK - členské příspěvky

 


Účet : 244 490 739 / 0300
Var.symbol : datum narození 
Do zprávy pro příjemce napsat : Členské příspěvky 2022 a Jméno a příjmení .
Členský příspěvek AFK :    400 Kč  děti do 18 let,  ostatní 500,- , senioři od 60 let 200,
Členský příspěvek FAČR :  týká se pouze hráčů a funkcionářů, kteří budou uváděni v zápise o utkání (trenér, asistent, vedoucí mužstva, hlavní pořadatel) 100 Kč  do 18 let, ostatní 200,-

 

 

Poslat najednou dohromady.

Pro zaregistrování nových členů (hráčů) do FAČR je třeba :
 
rodné číslo
adresa bydliště
e-mail - může být rodiče
fotografie hlavy -  od úrovně ramen, jako na občanku apod

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V jakém stavu je váš tým po covidové pauze a s jakým cílem jdete do sezony 2021/2022.     

Rostislav Kchop, trenér: ,,Po covidové pauze naštěstí neevidujeme nikoho, kdo by přestal mít zájem o fotbal z toho důvodu, že by mu chyběl. Přesto se nám kádr malinko zúžil z důvodu zranění a rekonvalescence. Bohužel výpadek pohybu se na některých projevil v úbytku fyzičky a přebytku tuků. Ale pracujeme na tom, abychom se toho zbavili. Vzhledem k úzkému kádru, a to zejména v srpnu, kdy nám bude chybět sposta hráčů kvůli dovoleným, je pro nás hlavním cílem udržení v soutěži. Přejeme si pohybovat se v klidném středu tabulky. Vše ostatní bude vítaná nadstavba."

 

                          

 

 

 

                                         


Výroční členská schůze AFK Horní Jelení

 

 Zveme všechny členy na výroční schůzi, která se koná v sobotu 25.ledna 2020 od 18,00 hod. ve společenském sále místní hasíčárny.

Schůze je volební !!!

                           

 

 

                     Trenér A mužstva Rosťislav Kchop hodnotí podzimní část 2019

S umístěním mužstva, výsledky a vesměs i předvedenou hrou nemůžeme být spokojeni. Letní odchody (Jedlička, Velinský), dlouhodobě zranění Pinkas, Forejtek, Michálek se podepsaly na střelecké produktivitě a hlavně výstavbě hry. Když k tomu připočtu zranění Horáčka v prvním kole a vzhledem ke studijnímu a pracovnímu vytížení sporadickou přítomnost Morávka, tak se jedná o sedm hráčů, což nelze nahradit jen tak. Můžeme být rádi, že se vrátil Roman Hendrych, který ač limitován věkem i zraněním předváděl kvalitní výkony. Další posila, Martin Seidenglanz, také zapadl a byl platným hráčem, ale bohužel jak píšu výše, odchody zdaleka převyšovaly příchody. Radost můžeme mít z mladých hráčů, kteří se v soutěži "pomalu vyhrávají", ale bohužel ještě nemají tak velké zkušenosti a u některých často kolísá forma. Poklonu musím vyseknout Lukáši Kaňkovskému, který ač nedostával v zápasech tolik prostoru, jak byl zvyklý, tak o to víc podporoval tým a s týmem žil. Vskutku profesionální přístup.

Asi nejlepší zápas jsme předvedli doma s Rozhovicemi (3:2), asi nejhorší byl také doma, a to s Lázněmi Bohdaneč (1:4). Smolná utkání jsme sehráli se Skutčí, Dobříkovem - prohra o gól a se Svratouchem a Cholticemi (prohra na penalty). Venku jsme vůbec nezvládli zápasy v Prosetíně (5:1), Stolanech (6:0) a Slatiňanech (6:0). Přesto, kromě Prosetína, to herně zas až tak špatné nebylo, ale výsledky jsou takové jaké jsou. Bohužel v některých zápasech se kromě nás nedařilo ani rozhodčím a leckde jsme cítili křivdu. Na druhou stranu, když se člověk podívá, co se děje v nejvyšší soutěži, tak se tím snad ani nemusí zaobírat. Snad se na jaře nám i rozhodčím povedou zápasy na jaře lépe.

Jako nutnost pro setrvání v soutěži se jeví posílení týmu během zimní přestávky v návaznosti na dobrou docházku všech hráčů v přípravě. Rozhodně se o setrvání v soutěži popereme, je to každopádně priorita pro jarní část sezóny. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům za přízeň v tomto pro nás neradostném období, realizačnímu týmu a výboru za aktivitu a kvalitní zázemí a hráčům, že obětují čas a někteří i zdraví pro fotbal.

 


                                                    Přehled hlavních změn výkladu pravidel:

 

Jestliže bude zeď tvořena třemi nebo více hráči, nesmějí v ní stát fotbalisté útočícího týmu a musejí od ní dodržovat vzdálenost jednoho metru. Důvodem je, aby se předešlo strkanicím a konfliktům ve zdi. Za porušení pravidla je nařízen přímý volný kop pro bránící tým.

Rozhodčí už nebude brán jako součást hry, takže pokud ho zasáhne míč, bude ve většině případů přerušena hra. Pokud by po kontaktu padl gól, nebude platit a bude následovat míč rozhodčího. Stejný postup platí i v případech, kdy se po zahrání míče rozhodčím dostane tým do zjevné brankové příležitosti nebo se změní držení míče. Hra po kontaktu rozhodčího s míčem bude pokračovat pouze v případě, kdy se nezmění držení míče a nevyplyne z toho branková příležitost..

Rozhodčí už nebudou muset řešit, jestli hráč zahrál rukou úmyslně, nebo ne. Nebude platit gól dosažený rukou a ani takový, který by padl ze šance vytvořené hraním rukou. Bude se také pískat jakékoli hraní rukou nad výškou ramen nebo v případech, kdy díky hraní rukou hráč získá výhodu nebo při blokování zvětší objem těla. Výjimkou jsou pouze případy, kdy si hráč při vědomé a kontrolované hře míčem zasáhne ruku.

Při odkopu od branky už míč nemusí před dotykem dalšího útočícího hráče opustit pokutové území. Hráči bránícího týmu musejí při soupeřově odkopu opustit šestnáctku a vrátit se do ní můžou až po rozehrání. A to i pokud k rozehrání dojde ještě předtím, než stihnou pokutové území opustit.

Hráč při střídání musí opustit hřiště nejkratší možnou cestou. Dosud to povinné nebylo a hráči střídali v prostoru laviček, což bylo často zneužíváno ke zdržování hry. Nové pravidlo má však dvě výjimky. První se týká hráčů na nosítkách, pokud by nejkratší cesta mimo hřiště byla delší než cesta do kabiny. Druhá se týká střídání pod kotlem soupeřových fanoušků a v takových případech může rozhodčí povolit opuštění trávníku jinde.

Brankář při penaltě nemusí mít v době kopu obě nohy na čáře. Stačí, aby měl alespoň část nohy na úrovni brankové čáry. Pravidlo se však bude uplatňovat pouze v případech, kdy pokutový kop nebude proměněn.

Nově budou udělovány červené a žluté karty i funkcionářům uvedeným v zápise. Pravidla jsou stejná jako u hráčů - po druhé žluté následuje červená. Dosud mohli osobní karetní tresty dostávat pouze hráči a důvodem změny je mimo jiné větší přehlednost pro fanoušky, protože dosud byli trenéři a funkcionáři vykazováni slovně.

Po losu si vítězný tým bude volit mezi stranou a míčem. Dosud si mohl vybrat pouze stranu.

Nově také bude hráč potrestán za nevhodnou oslavu vstřelené branky, i když gól posléze není uznán. Napomenutí se bude uplatňovat proto, že dopad oslav může ohrozit bezpečnost nebo image hry


 

 

 

 

 

 

 

                                           Výroční členská schůze AFK Horní Jelení

 

 Zveme všechny členy na výroční schůzi, která se koná v sobotu 26.ledna 2019 od 18,00 hod. ve společenském sále místní hasíčárny.

Schůze je volební !!!

 


 

 

                     Trenér A mužstva Rosťislav Kchop hodnotí podzimní část

  ,,Skončila podzimní část mojí první sezoný u jelenské kopané. Musím vyzdvihnout atmosféru a kolektiv, který zde funguje. Nemám na mysli jenom hráče, ale i výbor, další nadšence, trenéry, kteří zde působí. Je vidět, že fotbal je u nich na prvním místě. S povděkem kvituji, jak mě zde přijali, i to, jak mě podporují, čehož si vážím.

  Tréninková docházka byla na slušné úrovni, letní příprava probíhala ve 12-16 hráčích, od září jsou zejména úterky slabší, ale v pátek se nás stále kolem 12 hráčů sejde. Snažím se dělat tréninky tak, aby byly dle možností co nejvíce rozdílné, chci, aby to hlavně hráče bavilo a nechodili jenom z povinosti.

  Prostřední část podzimu nás nezastihla ve velké formě, prohráli jsme 4 zápasy za sebou, následně se to zlomilo a 4 zápasy za sebou jsme zase vyhráli. Nyní máme 21 bodů. Když si tak promítnu ty zápasy, myslím, že těch 21 bodů je pod naše možnosti, mělo být tak o 4 body více a umístění do 4. místa. Stále je na čem pracovat. K zamyšlení je určitě situace v obraně, kde jsme celý podzim hledali optimální čtyřku a stále to ještě není podle mých přectav. Gólů dostáváme hodně. Ještě že, máme střelce Jedličku, bez jeho gólů bychom byli o dost níže, to je realita. Pochválit musím bez rozdílu všechny hráče, pojetí máme hlavně týmové a kolektiv je zde opravdu výborný. Zimní příprava začne v půli ledna, systémem 1x týdně umělá tráva, 1x hala a 1x výběh, na začátku února je v plánu soustředění mimo Horní Jelení (středa až neděle), poté už by měly následovat i přípravné zápasy. Uvidíme, zda se nám na jaře podaří získat o ty 4 body více než na podzim.

  Ještě bych chtěl v závěru poděkovat fanouškům, je perfektní, že spousta z vás s námi jezdí i na venkovní zápasy, dále ,,personálu" hospody, který pro nás udělá vše, co si vymyslíme, a v neposlední řadě i Lukáši Jozlovi, který se stará o hrací plochu. A nesmím opomenout na Ing. Pavla Kaplana, vedoucího mančaftu."


 

 

                                             Nový trenér

Vážený pane trenére, nejdříve se našim čtenářům představte.

Jmenuji se Rosťa Kchop, je mi 37 let. Pracuji jako vykonavatel exekutorského úřadu. Jsem zatím svobodný, ale zadaný. Od svého dětství žiji v Nové Vsi u Albrechtic.

Kdy jste začínal jako hráč a trenér?

Registrovaný fotbal jsem začal hrát od 12 let v SK Albrechtice, a tomuto klubu jsem zůstal věrný celou svoji hráčskou kariéru. Bohužel, přišla zranění, a tak jsem si udělal trenérský  kurz UEFA - B a 5 let jsem působil v Albrechticích jako trenér a kde jsem v případě potřeby i nadále hrál. Jak to bývá změna je život, tak jsem se ocitl tady na Jelení.

Kdo vás přesvědčil, aby jste trénoval u nás?

Byl to především Lukáš Jozl, ikona vašeho klubu, který u nás hostoval. Přesvědčoval mě, lákal a když se k tomu přidal ještě Roman Hendrych, tak to už se nedalo nic dělat a na nabídku jsem kývl. Změna působení byla už opravdu nutná.

Jak se vám jeví zdejší mužstvo?

Nechtějte na mně zázraky hodnocení. jsou to první týdny tréninku. Zatím se vzájemně poznáváme. Moje první dojmy? Morálka dobrá, poctivost na trénincích. Chodí mi na ně kolem 14 lidí, což se mi v mém bývalém působišti nestávalo. Teď trénujeme 3 týdně v Jaroslavi. Každé úterý, pátek a neděli. Zaměřujeme se především na fyzickou kondici, zvyšování rychlosti a výbušnosti. Jako slabinu vivím, že zde chybí střelec, který je schopen za sezonu nastřílet cca 20 gólů. To musíme vypilovat. Případně druhá varianta je vzájemná kolektivní spolupráce, uvidíme. V sezóně pak budeme trénovat dvakrát týdně.

V co věříte, že se mužstvu pod vaším vedením povede?

Především musíme udržet I.B třídu, hrát klidný střed a pak se uvidí. Všechno je o zájmu hráčů a vedení klubu. Je to kolektivní práce, jsme takoví šílenci do fotbalu. jinak bychom to ani nedělali. Zatím hráče poznávám a věřím, že se nám bude dařit. Pardubická I.B třída se mi zdá rozhodně nabytější, než u nás na královéhradecku. Prosím, příjďte nás podpořit. Tak jak jste to dělali doposud. Vy jste náš dvanáctý hráč.


                                 Ohlédnutí za fotbalovou sezónou 2016 - 2017

Zápasem s Pomezím byla ukončena sezóna 2016/2017, ve které mužstvo mužů nezopakovalo loňskou záchranářskou misi v I.A třídě a nakonec sestupuje do I.B třídy. Po dlouholeté fotbalové kariéře se rozhodl Mirek Šmidberský, alias Bimbo, ukončit své učinkování v mistrovských soutěžích a dále se chce fotbalu věnovat již jenom jako koníčku. Posledním mistrovským zápasem skončil jako trenér u mužů na vlastní žádost Standa Karvánek. Oběma chceme ještě jednou poděkovat za vše, co pro klub a fotbal na Horním Jelení udělali.                                                                                                                 

Dorostenci předváděli po celou sezónu pod trenérem Romanem Hendrychem a vedoucím družstva Martinem Zelingerem vyrovnané výkony, čímž dokázali vyhrát svou skupinu v I.krajské třídě a zaslouženě si vybojovali postup zpět do Pardubického krajského přeboru. Děkujeme a gratulujeme.

Žáci bojovali v okresní  přeboru v kategoriích mladší a starší pod trenérským vedením Zdeňka Čermáka a vedoucí družstev Zuzky Heřmánkové a Ireny Brožové. V této věkové skupině se projevuje poměrně velká nevyrovnanost, v kategorii starších museli nastupovat vzhledem k nedostatku hráčů i mladší ročníky a to se pochopitelně projevilo i na výsledcích. Nicméně důležité je udržet děti u fotbalu tak, aby je bavil a rády chodily na hřiště.

Přípravka v této sezóně byla zastoupena pouze v kategorii mladší, protože ročníky starší přípravky jsme měli velmi málo zastoupené. Pod vedením trenéra Dušana Záleského a vedoucí družstva Leony Horáčkové odehrála přípravka velmi dobrou sezónu.

Všem hráčkám a hráčům, trenérům a funkcionářům chceme poděkovat za práci pro fotbal a reprezentaci města na Horním Jelení. Rovněž tímto chceme poděkovat našim věrným fanouškům, kteří nás i v nevydařené sezóně podporovali a fandili nám, a v neposlední řadě i vedení města Horní Jelení za jeho podporu zdejšího fotbalu.

                                                                                                          Výbor AFK Horní Jelení


 

 

Rozhovor s asistentem trenéra A mužstva Romanem Hendrychem

 

V pondělí 7.11.2016. jsem si dal schůzku  s panem Romanem Henrychem, hrajícím asistentem trenéra našeho A mužstva.

Co říkáš na neutěšený stav výsledků A mužstva? Poslední dva zápasy 0:8 a 4:8 - třinácté místo v tabulce, 9 bodů a skóre 21:42.

Upřímně, je to tragédie. Špatná hra , hlavně zadní řady včetně mě. V tomto stavu a s takovými výsleky na 1. A třídu nemáme. Trénujeme, snažíme se. Standa Karvánek nás na trénincích honí, jako kdybychom hráli divizi. Výsledky skoro nulové. je to o talentu a schopnostech kluků. 1. A třída šla po technické i fyzické stránce výrazně nahoru. Naše mužstvo mělo hodně zraněných ze základní sestavy, takže nás zachraňoval dorost.

Proč hrají někteří naši hráči venku, např. v Jaroslavi, kde přímo excelují a tady v zadních řadách hrají kluci, kteří kupí jednu chybu za druhou?

Vím, koho myslíte, konkrétně v Jaroslavi hraje Tomáš Sodomka. Je velký rozdíl mezi 1. A třídou a 3. třídou. Je to kapánek jiná soutěž. Tím ale nechci říci, že o ně nemáme zájem. Počítáme s nimi a sledujeme je. A o těch zaváháních v zadních řadách, fandové mají určitě na mysli Jendu Čermáka (Čemuse). Dle mého názoru je to dobrý obránce. Určitě nehraje pro to, jak někteří fandové říkají, že mi ,,kupuje pivo", ale proto, že je rychlý, má bojovného ducha, a je to srdcař.

Máme hráče venku na hostování, to je fakt. Bohužel tito kluci nemají zájem za Jelení hrát. Nejsou patrioti, hledají důvody, proč jinde ano a doma ne. Výmluvy na tvré tréninky atd.

Je prava, koluje to mezi diváky, že o tom, kdo bude hrát a kdo ne, rozhoduje ,,klan"?

To rozhodně popírám, žádná mafie o sestavě nerozhoduje. Sestavu tvoříme se Standou. Pak ji konzultujeme s calým mužstvem. To se dělalo i za mě, když jsem hrával první ligu.

Chystáš nějaké kroky ke zlepšení situace mužstva?

Ano. Já osobně jsem oslovil dva hráče, kteří hráli krajský přebor. Do konce roku bychom měli vědět, zda budou za náš klub hrát. Máme zájem o kvalitní hráče z okolních obcí. Byli bychom rádi, kdybychom se s oddíli ohodli a nějaké hráče ulovili.

A Romane, poslední otázka , budeš na jaře hrát nebo už jenom trénovat?

Slíbil jsem, že ještě hrát buu, už se mi moc nechce, roky se hlásí. Věřím, že by mě bažanti po určitém vyhrání mohli nahradit. Přece není možné, abychom L. Jozl, M. Šmidberský a já hráli až do důchodu. U Lukáše se vyskytl problém - koleno, čeká ho další operace. Kdybych přestal hrát, samozřejmě budu v AFK nadále pracovat. Třeba na pozici trenéra mládežnických týmů.

Ještě mi dovol, abych se vrátil k našemu působení v krajském přeboru.

Ano, jak jste řekl, ten jsme doslova projeli. Ale proč? Odešel P. Štěpánek a s ním 34 gólů, 17 jich dal a na 17 nahrál. Odešel M. Seideiglanzz Chocně, najednou ho Choceňáci hrozně moc potřebovali a nyní hraje za Sruby. Byl tady velmi spokojený i celá jeho rodina. Působí to na mne, že nám Choceň záviděla, co dokázali. Měli jsme smůlu, protože v prvním zápase se zranil Š. Rejnuš, pak L. Jozl a šlo to do kopru

Objevili se zde v dorostu talentovaní hráči např. K. Šimek, kluk s obrovským talentem, ten se ale na kopanou vykašlal. Zahodil svoje obrovské nadání. Dle mého názoru ho mohla kopaná živit a dobře. Moc mě to mrzí. Je škoda, že na sobě omítl pracovat. Takových bylo ale víc. Diváci hudrují na výbor a trenéry. Ale podle mě je třeba si těch lidí vážit. Lidé jako M. Vaněk, M. Kopecký, O. Janeba, M. Zelinger, P. Kaplan a B. Bláha. Tito lidé drží jelenský fotbal nad vodou. Omlouvám se těm, na které jsem zapoměl. Jo, třeba L. Jozl, správce hřiště, přes léto denně 8 hoin na hřišti. Pak naše kočky u občerstvení.

Musím pochválit mládežnickoukopanou, trenéry, kteří se jim věnují  D. Záleský, J. Marek, Z. Čermák a J. Hořeńovský.

Za první mančaft slibuji, že v zimním obobí budeme trénovat tak, abychom 1. A třídu udrželi.

Tolik hrající asistent trenéra Heňa - 44 let. Říká o sobě: ,,Jsem naplavenina, ale Jelení mám rád, pro kopanou se budu snažit udělat co nejvíc."

                           Tak Romane, ať se daří!


 

 

AFK Horní Jelení skončil po podzimu 2016 v tabulce předposlední, když jeho hráči odešli ve třinácti zápasech desetkrát poraženi. Při nelichotivém skóre 21:42  posbíralo Jelení pouhých devět bodů.

,,Podzimní část sezony se nám vůbec nepovedla. Nechytili jsme začátek a vlastně ani konec. Bohužel se nám nevyhnula zranění, kterých bylo až moc a taky , což je velice smutné, nechuť od některých mladých hráčů za Jelení nastupovat. Paradoxně však musím říct, že tréninková docházka a morálka byla na vysoké úrovni, kluci chodili v hojném počtu, a tak nechápu proč hrajeme tak špatně. Co se nám hodně povedlo, bylo zařazení pěti našich dorostenců do kádru. V zimě ovšem musíme nutně posílit a hodně na sobě zapracovat.  Věřím, že se o záchranu popereme a bojovat budeme do posledního kola. Tím pádem je i jasně daný náš prioritní cíl. Tím je jednoznačně záchrana," řekl asistent trenéra Roman Hendrych.                                                                                                         


 

 

 

          

                "Vsadili jsme opět na odchovance"
Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/vsadili-jsme-opet-na-odchovance-20160712.html

 

                      Za jarní částí fotbalové I. A třídy se ohlíží hrající asistent Roman Hendrych.
Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/vsadili-jsme-opet-na-odchovance-20160712.html

Po sestupu z krajského přeboru jsme chtěli konsolidovat kádr a zastavit další pád. Jenže vinou zranění a hlavně špatnou docházkou na tréninky se nám to na podzim vůbec nedařilo. Po prvním vyhraném zápase v Chrudimi jsme si mysleli, že to půjde samo, ale opak byl pravdou. Sérii proher, které pak následovaly, jsme zastavili až tři kola před koncem, ale poslední místo nás neminulo.

Jarní sezona začala velkými změnami. Vrátili jsme se k tomu, co nás dříve zdobilo. Vsadili jsme na Jeleňáky a lepší tréninkovou docházku. Odešel trenér Tomáš Bata a místo něj nastoupil osvědčený Stanislav Karvánek. Pozici vedoucího mužstva nově vykonával Pavel Kaplan a vrátil se brankář Jozl. Zimní příprava byla hodně tvrdá, ale přineslo to svoje ovoce. Záchranářský cíl jsme úspěšně splnili, takže po skončení soutěže panovala velká spokojenost. Povedl se nám začátek jara, když jsme prohráli až s hodně posíleným Mýtem. Velkým plusem bylo zařazení dorostenců Šimka, Kaplana, Vika a Vaňka. Navíc Šimek se stal jedním z tahounů a svými góly hodně přispěl k záchraně. Nesmím zapomenout na výborného Jozla v bráně a Martince, který udělal hodně velký skok.

V příští sezoně chceme hrát v klidných vodách.Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/vsadili-jsme-opet-na-odchovance-20160712.html

 

 

Postupy a sestupy – soutěžní ročník 2015 / 2016

 

 

Postupy:

 

z Krajského přeboru: FK Pardubice B

z I. A třídy: FC Libišany, TJ Sokol Dolní Újezd, FK Jiskra Heřmanův Městec

z I. B třídy: TJ Sokol Dobříkov, TJ Svitavy B, TJ Sokol Rohovládova Bělá

z přeborů OFS: SK Rozhovice, T. J. FC Titanic Srch, SK Tuněchody

                           TJ Sokol Opatovec, TJ Sokol Těchonín

 

Sestupy:

 

z divize: nikdo

z Krajského přeboru: TJ Lanškroun, fotbalový oddíl, FK Letohrad B

z I. A třídy: MFK Chrudim C, SK Zámrsk

z I. B třídy: SK Chroustovice, FC Hlinsko B, TJ Sokol Kamenná Horka


 

 

 BRIGÁDA NA NAŠEM FOTBALOVÉM HŘIŠTI

 

Vážení spoluhráči, vážení fanoušci našeho fotbalu, vážení spoluobčané,

v sobotu dne 19. 3. 2015 v 9,00 hod. se uskuteční brigáda na našem fotbalovém hřišti. Účast všech fotbalistů je žádoucí !

Žádám Vás všechny o co největší účast, protože je třeba si uvědomit, že náš fotbal neobnáší jen samotné zápasy, ale někdo také musí opečovávat hřiště, kabiny a samotné okolí hřiště.

Takže, předem Vám všem moc děkuji, že se zachováte zodpovědně a seriózně vůči našemu celému týmu a potěšíte Vaší účastí a pomocí.


 

             Z amatérského fotbalu zmizí pojem hostování

Kluby registrující hráče bez profesionální smlouvy čeká velká změna. Půjčení, ani jejich střídavý start už nebudou od příští sezony možné.

Tak jako mizí mlha nad krajinou, tak zmizí pojem hostování v amatérském fotbale. Od příští sezony už totiž budou moci hráči bez profesionální smlouvy pouze přestupovat. Celoplošně se ruší také střídavé starty a projekt farem.
„Jedná se o část novelizací, které už měly platit v této sezoně. Výkonný výbor FAČR je však s ohledem na čas na jejich dostatečnou přípravu o rok odložil," vysvětluje člen výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslav Vrzáček.
Jak upozornil, vše je v souladu s požadavky Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) a ta změny po FAČRu požaduje.

„Není to tak, že bychom si vymysleli nějaká nová pravidla. V jiných zemích už pojem hostování dávno neexistuje, a jelikož je Česká republika členem FIFA, musí akceptovat její stanovy a požadavky. V opačném případě bychom byli vystaveni sankcím," poukazuje Miroslav Vrzáček.

FIFA vyjadřuje názor, že jediným důvodem bránícím hráči v přestupu do nového klubu je smluvní vztah mezi ním a mateřským klubem. Hostování amatérského hráče podle ní: „není možné, jelikož klub, který hráče zapůjčuje, musí mít v okamžiku, kdy hráč odchází na základě zapůjčení, platnou pracovní smlouvu, což amatérský hráč z povahy věci nemá".

Absenci hostování tak prý bude alespoň částečně kompenzovat takzvaný „volný pohyb hráčů".

„Fotbalistům bez profesionální smlouvy bude umožněn přestup bez souhlasu mateřského klubu, ovšem pouze v období od 1. do 20. června. Termín je záměrně stanoven tak, aby předcházel losovacím aktivům," přiblížil novinku ve zkratce ředitel Legislativně právního oddělení FAČR Jan Pauly.

Za hráče ve věku od 12 do 33 let se v tomto případě bude platit tabulkové odstupné. Po dovršení věku 34 let pak může fotbalista v rámci volného pohybu hráčů a ve zmiňovaném období přestupovat dokonce zcela zdarma.
„Pro úplnost je vhodné dodat, že hráči ve věku od 6 do 11 let přestupují zdarma vždy, a to v rámci standardního letního nebo zimního přestupního období," podotkl Pauly.

Přestup v rámci „volného pohybu hráčů" prý nebude moci zhatit ani nezaplacení odstupného mateřskému klubu. „Neuhrazení odstupného nebude důvodem toho, aby hráč nepřestoupil. Nicméně kupující klub se v tomto případě dopustí disciplinárního přečinu, samotného hráče to však v činnosti nepoznamená," vysvětlil Pauly.

Hráči a kluby v Česku mohou zmiňovaný volný pohyb poprvé využít 1. června 2016. Nesouhlas mateřského klubu se dal v minulosti obejít takzvaným opakovaným přestupem, kdy hráč dvakrát během půl roku podepíše přestupní lístky a může odejít za tabulkovou cenu. Zdarma pak mohl přestoupit, pokud nenastoupil do soutěžního zápasu po dobu dvanácti měsíců.

Zaniknou také pojmy střídavý start a farma. Tyto projekty umožňovaly spolupráci dvou klubů z různých soutěží, které si během sezony mohly mezi sebou půjčovat hráče.

Požadavky FIFA• jasná definice profesionálního (ligový, standardní) a amatérského hráče
• jasná definice smlouvy profesionálního hráče (ligová, standardní) a podmínek v ní stanovených
• u hráče bez smlouvy zrušení hostování, střídavého startu a projektu farem a nahrazení takzvaným volným pohybem hráče, který v období od 1. do 20. června umožňuje přestup bez souhlasu mateřského klubu
• výpočet odstupného a preferování dohody klubů před tabulkovými cenami
• přestupy hráče bez smlouvy v rámci „volného pohybu" po dovršení věku 34 let zdarma
• zavedení takzvané tréninkové kompenzace, tedy uhrazení finanční částky aktuálního oddílu hráče klubům, které se podílely na jeho výchově předtím, než podepsal první profesionální smlouvu
• zavedení tréninkové kompenzace na bázi dvou profesionálních klubů a při přestupu do zahraničí
• výpočet částky solidarity určené předchozím klubům hráče při mezinárodních přestupechZdroj: http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/z-amaterskeho-fotbalu-zmizi-pojem-hostovani-20160110.html


Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/z-amaterskeho-fotbalu-zmizi-pojem-hostovani-20160110.html


Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/z-amaterskeho-fotbalu-zmizi-pojem-hostovani-20160110.html
Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/z-amaterskeho-fotbalu-zmizi-pojem-hostovani-20160110.html

Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/z-amaterskeho-fotbalu-zmizi-pojem-hostovani-20160110.html


 

Po špatných výsledcích po podzimní části sezony, kdy A mužstvo skončilo na posledním místě tabulky, vedení rozhodlo o odvolání trenéra Tomáše Baťi. Na jeho místo přichází Stanislav Karvánek.

Panu Tomáši Baťovi děkujeme za roční působení u týmu a za velmi dobrou, korektní a profesionální spolupráci na vysoké úrovni, které si osobně velmi vážíme.


 

 

                                                  VALNÁ HROMADA AFK

 

 

V sobotu 21.11. 2015. v hornojelenské hasičárně se uskutečnila výroční schůze AFK Horní Jelení.

Zástupce volební komise pan Štěpán Rejnuš přednesl návrch nového výboru AFK: předseda Miroslav Vaněk, sekretář klubu Ing. Miroslav Kopecký, hospodář Mgr. Miroslav Šeda a na členy výboru Zdeněk Čermák, Ota Janeba, Kamil Pecivál a Martin Zelingr. Všichni jmenovaní pánové byli do svých funkcí zvoleni. Dále byl zvolen vedoucí mužstva pro A tým pan Ing Pavel Kaplan.


 

 

                     HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI SEZÓNY 2015/2016

 

Co se týká hodnocení podzimní části sezóny, převládá zklamání. Skončit po půlce sezóny nás nenapadlo ani v nejhorších snech. A jak se to stalo? Svoji roli sehrálo několik faktorů. I.A třída je kvalitnější než dříve. Kromě nás sestoupila další tři mužstva, která mají svoji kvalitu, a přibyl velmi ambiciózní nováček. V soutěž také hrají tři rezervní týmy, ve kterých nastupují talentovaní mladíci a jsou zde tradiční zkušená družstva. A my jsme, jak se ukázalo, na to hráče „v hlavách“ nepřipravili nejlépe, i když jsme jim to stále připomínali.                                                                                                                              Jelení také ublížilo účinkování v krajském přeboru. Možnost zahrát si historicky nejvyšší soutěž byla pro nás přerušení stabilizace oddílu jako celku. Samotné družstvo dospělých si „zvyklo“ prohrávat a vytratila se tradiční bojovnost, která nám v některých zápasech chyběla.                                                            S kádrem jsme měli obrovské problémy. Nezdařili se posily, od kterých jsme si hodně slibovali a které se zranily před a na začátku sezóny. A ať se to někomu nelíbí, hrát kvalitní soutěž, jako je letošní A-třída pouze s vlastními odchovanci mohou jen velké kluby se silnou mateřskou základnou. V našem týmu se navíc objevuje určitý generační problém, kdy někteří kvalitní odchovanci ve věku 20 až 25 let pro mě z neznámých důvodů nechtějí hrát za svůj rodný klub. Po doslova katastrofické sérii zranění pak tým stál na nedoléčených hráčích a dorostencích. Dohrávání posledních zápasů byla spíš jedna velká improvizace než cílená práce.                                                                                                                                                                                   Úvodní zápas v Chrudimi jsme vyhráli. Ale srazily vás pak dolů dva domácí zápasy, v nichž jsme ani nedokázali skórovat !! Absence bojovnosti a hrubé individuální chyby ovlivnili oba tyto zápasy, které nás posadili na zadek. Hráči jakoby nevěděli, jak se pohybovat po hřišti a plnit jednoduché taktické úkoly. V těchto zápasech jsme dostali 5 gólů a 4 z nich jsme hostům doslova darovali. Vrcholem zmaru pak byla domácí prohra se Zámrskem, který jsme nesměli prohrát, ale opak byl pravdou.                                                                                                                                                                                 Čtyřikrát jsme prohráli jen o gól. Někdy chybělo sportovní štěstíčko, jako v zápasech s Ústím n.O. B, kdy jsme mohli a měli vyhrát, v Pomezí, kde jsme mocně doháněli dvougólové manko proti deseti domácím, nebo v posledním zápase v Libišanech jsme nemohli postavit sestavu, jakou bychom si představovali. Nebo chyběla už zmiňovaná bojovnost jako v již zmíněném utkání se Zámrskem.                                                                                   Další zápasy sice výsledkově moc nedopadli, ale začátky utkání v Luži, ve Vysokém Mýtě a v Heřmanově Městci také nebyly špatné. Ale kromě zápasu ve Vys.Mýtě, kdy se nás chytily neskutečná smůla v zakončení a zranění, tak v dalších zápasech opět absence schopnosti zabojovat, znamenaly spíš fotbalovou ostudu. Nepodali jsme týmový výkon ve všech řadách a na některých hráčích se projevila herní nevyzrálost a málo absolvovaných tréninků. S výjimkou zápasu v Heřmanově Městci se nám ke konci podzimu začalo maličko dařit. Nejvíce se to ukázalo v domácím utkání s Načešicemi. To bylo to „staré dobré Jelení“. Konečně se bojovalo a probudilo to i fanoušky a rázem z toho byl výsledek, na jaký jsme dlouho čekali, a zápas, na který byli domácí fanoušci zvyklí. To nás nakoplo k solidním výkonům v závěru a byl z toho bod za remízu s Litomyšlí a velmi solidní výsledek v Libišanech.                                                  V závěru jsme se museli spolehnout na pomoc dorostenců, kteří, pokud se jim chce, jsou opravdu jedním z mála pozitivů, tohoto podzimu. Jména jako Šimek, Kaplan, Šumpík nebo Roček jsou určitě nadějí pro jelenský fotbal. Bohužel ale také záleží na jejich „hlavách“, jak se budou dál věnovat fotbalu a kolik „procent“ snahy a vůle mu dají. Určitě by bylo škoda, kdyby se ztratili v průměru. Společně s dalšími mladíky, jako Kabeláč a Mrštík můžou tvořit budoucnost fotbalu na Jelení.                                  

 

Na závěr hodnocení si vypůjčím si jednu z citací z jinak dost pochybné diskuse na stránkách výsledky.lidovky.... :                                                            „Na tuto soutěž zřejmě kluci nemají, ale ne proto, že neumí hrát, ale proto, že tato soutěž není jen o fotbale, ale převážně o penězích! Zajímalo by mě kolik z hráčů hraje za peníze a kolik jich pochází nebo bydlí ve městě (vesnici), za které hrají a sejdou se nejen na hřišti, ale i mimo něj. Naši hrají za pivo a párek, hlavně jsou to převážně "jeleňáci". Možná taky proto je fandění "jelenských" fanoušků hodně emotivní, jinak se fandí tomu koho znáte, než tomu koho jen platíte.“                                                                                                              Na Jelení se pracuje až na výjimky čistě s odchovanci. V tom je specifikum klubu a spjatost týmu s fanoušky, kteří fandí opravdu těm svým a celým srdíčkem. Proto taky možná jsou trnem v oku fandům ostatních klubů, kteří tuto pospolitost možná ani nikdy nezažili. Proto se bude celý klub snažit postavit se neradostnému postavení v tabulce čelem a určitě se všichni budou snažit vzepřít se nepříznivému osudu. Jen přidám malou poznámku: Doufám že přitom potáhnou všichni za jeden provaz ?!

                                                                                                                                           Tomáš Baťa, trenér Horního Jelení


 

Rozhovor s trenérem, Tomáš Baťa

 

1. Jaké jsou hlavní důvody toho, že po sestupu z krajského přeboru přezimujete v I. A třídě na posledním místě?                                                                                                                                                                 

Svoji roli sehrálo několik faktorů. I.A třída je kvalitnější než dříve. Kromě nás sestoupila další tři mužstva, která mají svoji kvalitu, a přibyl ambiciózní nováček. Soutěž hrají tři rezervní týmy, ve kterých hrají talentovaní mladíci a jsou zde tradiční zkušená družstva. A my jsme, jak se ukázalo, na to hráče „v hlavách“ nepřipravili nejlépe, i když jsme jim to stále připomínali. Jelení také ublížilo účinkování v krajském přeboru. Možnost zahrát si historicky nejvyšší soutěž byla pro nás přerušení stabilizace oddílu jako celku. Samotné družstvo dospělých si „zvyklo“ prohrávat a vytratila se tradiční bojovnost, která nám v některých zápasech chyběla. S kádrem jsme měli obrovské problémy. Nezdařili se posily, od kterých jsme si hodně slibovali a které se zranily před a na začátku sezóny. V mužstvu probíhá určitý generační problém, kdy někteří kvalitní odchovanci ve věku 20 až 25 let pro mě z neznámých důvodů nechtějí hrát za svůj rodný klub. Po sérii zranění pak tým stál na nedoléčených hráčích a dorostencích. Dohrávání posledních zápasů byla spíš jedna velká improvizace než cílená práce.

2. Úvodní zápas v Chrudimi jste vyhráli. Srazily vás pak dolů dva domácí zápasy, v nichž jste neskórovali?

Řečeno sportovní hantýrkou „No tak určitě...“. Právě absence bojovnosti a hrubé individuální chyby ovlivnili oba tyto zápasy, které nás po solidním úvodu posadili na zadek. Hráči jakoby nevěděli, jak se pohybovat po hřišti a plnit jednoduché taktické úkoly. V těchto zápasech jsme dostali 5 gólů a 4 z nich jsme hostům doslova darovali. Vrcholem zmaru pak byla domácí prohra se Zámrskem, který jsme nesměli prohrát, ale opak byl pravdou.                                                                         

3. Během sedmizápasové série porážek jste třikrát prohráli jen o gól. Co nejvíce scházelo v těchto duelech, abyste bodovali?                                                                                                                                               

Někdy chybělo sportovní štěstíčko, jako v zápase s Ústím n.O. B, kdy jsme mohli a měli vyhrát, a v Pomezí, kde jsme mocně doháněli dvougólové manko proti deseti domácím. Nebo chyběla už zmiňovaná bojovnost v utkání se Zámrskem. Sice výsledkově to nevypadá, ale utkání ve Vysokém Mýtě a v Heřmanově Městci také zpočátku nebyla tak špatná. Ale v prvním případě neskutečná smůla v zakončení a zranění a ve druhém opět absence schopnosti zabojovat, znamenaly spíš fotbalovou ostudu.                                                                                                                                                                     

4. Lze za jednu z pozitivních věcí označit nasazování dorostenců?                                                                   

Šimek je nejlepším střelcem týmu… Dorostenci, pokud se jim chce, jsou opravdu jedním z mála pozitivů, tohoto podzimu. A není to jen Šimek, ale taky Kaplan, Šumpík nebo Roček. Bohužel ale také záleží na jejich „hlavách“, jak se budou dál věnovat fotbalu a kolik „procent“ snahy a vůle mu dají. Určitě by bylo škoda, kdyby se ztratili v průměru. Společně s dalšími mladíky, jako Kabeláč a Mrštík můžou tvořit budoucnost fotbalu na Jelení.                                                                                    

5. Jaký zápas se vám na podzim nejvíce vydařil?

Zcela jednoznačně domácí utkání s Načešicemi. To bylo to „staré dobré Jelení“. Konečně se bojovalo a probudilo to i fanoušky a rázem z toho byl výsledek, na jaký jsme dlouho čekali, a zápas, na který byli domácí fanoušci zvyklí. To nás nakoplo k solidním výkonům v závěru.

6. Bylo něco, co vás zatím v tomto ročníku I. A třídy překvapilo?

Myslel jsem si, že Chrudimský Celtic bude v tabulce výš, ale dali šanci mladíkům, kteří tím získávají zkušenosti a možná se jim to v jarní části vyplatí. Jinak je soutěž podle očekávání vyrovnaná a mohou se dít ještě zajímavé věci. My doufáme ve změny ve spodních patrech, ale i v čele se může cokoli stát, protože jak se říká „nic netrvá věčně“ a postavení Libišan je jen na vratkých základech.


 

Baťa: Sestup není nikdy dobrá vizitka pro tým

Horní Jelení - Jarní trenér Horního Jelení přišel k nováčkovi v době, když byla záchrana utopií. Na klubu ocenil odvahu, že se krajského přeboru nezalekl.
Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/bata-sestup-neni-nikdy-dobra-vizitka-pro-tym-20150708.html

Nezkusí, neví… Touto větou vítají vietnamští obchodníci zákazníky ve svých obchodech. Fotbalisté z Horní Jelení si patrně propůjčili jejich poučku pro účinkování v krajském přeboru. Zkusili a už vědí. Ukousli si totiž takové sousto, které se nedalo pozřít. Na druhou stranu klub, který někdy před deseti lety kopal pouze třetí třídu, si zaslouží za odvahu uznání. Jeho pouze jarní trenér TOMÁŠ BAŤA už po bodovém tunelu z podzimu nemohl se svým týmem dělat nic jiného, než bojovat o čest. Přestože se ve druhé polovině sezony na ně ještě pár debaklů sneslo, loučili se s hlavou nahoře.

Trenére, jak v několika větách celkově zhodnotíte nedávno skončenou sezonu?
Na celkové hodnocení sezony si netroufám, protože zde působím od zimy. Jen vyslovím názor, že se Jelení za každých okolností snažilo hrát fotbal. A občas za to bylo až krutě trestáno. Možná si klub vzal velké sousto, když souhlasil s postupem. Za klad ale považuji fakt, že se toho na Jelení nezalekli. Chyběly zkušenosti hráčské i funkcionářské, ale určitě zde platí úsloví: „Vše špatné je pro něco dobré". A pro Jelení byla tato sezona vpravdě historická, ať už bude hodnocena jakkoliv. Postoupit do přeboru a hrát s nejlepšími týmy kraje se nepovede každému. Určitě si to zaslouží ocenění!

Jarní část ovšem můžete zhodnotit velice podrobně. Tak jaká byla v kostce?
Rozporuplná. V konečném součtu nedopadla dobře. Sestup nikdy není dobrá vizitka pro tým. Když se ale ohlédnu zpátky, byl sen o záchranu utopií. Nicméně nechtěli jsme skončit poslední. V jednom momentu jsme k tomuto cíli měli velmi blízko. Jenže okolnosti byly proti nám a leckdy jsme si to neulehčili ani sami…

Můžete být více konkrétní?
Bylo toho více. Začnu naivní hrou v obraně proti vyspělým soupeřům. Mohl bych pokračovat neproměňováním šancí, zranění, horší tréninkovou morálkou a neuplatněním posil. Trápili jsme se na místě brankáře. Útok neměl jasného střelce a v obraně jsme často improvizovali hlavně kvůli velké marodce na konci soutěže.

A pak stačí, aby se objevily věci, které se nedají ovlivnit, jako například zranění a mozaika je hotová, není-liž pravda?
Přesně tak. Citelné oslabení týmu nám nedovolilo lepší výsledek. Získali jsme sice více bodů než na podzim, jenže jsme dohrávali sezonu na pokraji týmových sil.

Pojďme si nyní promítnout jaro na Horním Jelení jako film. Ten úvod byl nadějný, souhlasíte?
Lepší začátek, jak vstoupit do soutěžních zápasů, jsme si ani nemohli přát. Po debaklu v posledním přípravném utkání s Chrudimí, jsme myslím všechny překvapili výkonem a výsledkem v prvním zápase doma s Dolním Újezdem. Byla z toho velká euforie a první tříbodová domácí radost v sezoně. A také se objevily naděje pro možné záchranářské boje. Bohužel to byla spíš kapička, ale přesto dobrá vzpruha.

A tak vámi nazvaná kapička naděje se nerozvodnila…
Hm. Další zápasy nás vrátily na zem. V Poličce jsme bojovali, ale náš velmi oslabený tým na body nedosáhl. Moravany nás doma vyškolily a v Chocni jsme dostali potupnou devítku. Tím jsme zakončili první čtvrtinu jarní soutěže a měli o čem přemýšlet. Vrátili jsme se na začátek a začali se poctivě připravovat na další kola. V tomto období také byla největší účast hráčů na tréninku.

Když ne na výsledcích, tak alespoň na zlepšeném herním projevu se možná chuť pokusit se o nemožné projevila, souhlasíte?
Naprosto a dodávám bohužel ne na výsledcích. Po prospaném poločase doma s Třemošnicí jsme utkání zdramatizovali, ale na body to nestačilo. V Lanškrouně jsme hráli velmi slušně, ale po našich neproměněných šancích vyhrál kvalitnější domácí tým.

Po zlepšených výkonech jste se přeci jen dočkali, ale záhy přišel propadák v zápase o všechno. Proč ta sinusoida?
Další domácí výhra nad Svitavami, byla zasloužená a vybojovaná. Znovu nám dodala chuť do hry a naději do anglického týdne. Jenže v Litomyšli jsme zápas nezvládli. Nesrovnali jsme se s utkáním ve všední den.

Pověstné stéblo naděje jste našli na trávě v Pardubičkách, které jste vlastně stáhli s sebou…
U Borku jsme zahráli velmi dobře. Bohužel to vedlo jen k vítězství na pokutové kopy, ale i tak jsme se právě k Pardubičkám přiblížili na dva body. Jenže nás toto utkání nenakoplo do závěrečné třetiny jarní části. Spíš naopak.

Na druhou stranu hostili jste, vždy proti Jelení motivované, Holice, pak jste jeli ven a přivítali v tu dobu rychlík z Moravské Třebové. Co vy na to?
Holice u nás jedno sehrály jedno z jejich nejlepších utkání soutěže. V Hlinsku jsme chtěli bodovat a nebylo k tomu daleko. Nicméně už v tomto zápase jsme začali mít problémy se sestavou a nebyla síla zvrátit výsledek na naši stranu. Problémy se zdravím hráčů, docházkou na tréninky a celkovou přípravou se naplno projevily v domácím zápase s Moravskou Třebovou. Tohle utkání mě vzhledem k našim fanouškům nejvíce mrzí.

Obrat o 360 ° jste předvedli hned v dalším duelu, opět doma..
Naštěstí jsme reparát doma se Žamberkem jakž takž složili, i když to k bodům opět nevedlo. Ale fanoušci viděli, že to byl úplně jiný výkon a i k vítězství nebylo tak daleko. Jenže síly a marodka nás dál nepustily. I poslední venkovní zápas v Letohradu byl těmito okolnostmi silně ovlivněn. Další zranění a improvizace v sestavě nám nedovolily náš sympatický výkon zvlášť v prvním poločase proměnit v lepší výsledek.

Před posledním kolem jste se asi modlil ke všem fotbalovým svatým, aby vám chrudimská rezerva nepokazila domácí loučení s přeborem. Nebo ne?
Na závěr nás čekal vítěz krajského přeboru a vůbec k nám nepřijel soutěž dohrát, jak se mohlo zdát. Naopak. Vypadalo to, že si nás přijel vychutnat. Kluci ale příkladně zabojovali a rozloučili se soutěží se ctí. Poslední poločas v krajském přeboru nad velmi silným protivníkem dokonce vyhráli…

Naznačil jste, že všechno špatné, je pro něco dobré. V čem se tedy má Horní Jelení poučit?
Obecně řečeno, fotbalové jaro bylo v mnohém poučné. Doufám, že vše, co se stalo, ať už dobré či špatné, dokážeme zhodnotit a vyvarovat se stejných chyb. Především je to v oblasti posilování kádru. Jelení má velkou výhodu vlastních hráčů, kteří ale potřebují vhodně doplnit především zodpovědnými typy. To se na jaře nepodařilo.

Můžete prozradit, co bude s Horním Jelením po sestupu do prostřední krajské soutěže?
Nám teď nezbývá nic jiného, než se dobře připravit na návrat zpět do I. A třídy. Nechci tady nic slibovat, jen bych chtěl, abychom vrátili optimismus do fotbalu na Jelení a radost fanouškům. Cestu známe, jen se po ní musíme dát ve správném tempu. Věřím, že všechny spory v oddíle už umlkly a my v létě připrávíme dobrý mančaft pro Horní Jelení. 


                                                                                                                                            
Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/bata-sestup-neni-nikdy-dobra-vizitka-pro-tym-20150708.html

 

                                      HODNOCENÍ JARNÍ ČÁSTI SEZÓNY 2014/2015

 

Tomáš Baťa, trenér Horního Jelení

Dovolte mi, abych krátce zhodnotil jarní účinkování fotbalového družstva dospělých klubu AFK Horní Jelení v krajském přeboru Pardubického kraje Na hodnocení působení v celé soutěži si netroufám, protože zde působím od zimy. Jen vyslovím názor, že jsme se snad proti podzimu v něčem zlepšili a nemusí být na vše koukat jen černě. Určitě zde platí úsloví: „Vše špatné je pro něco dobré“. A pro Jelení byla tato sezóna vpravdě historická, ať bude hodnocena jakkoli. Dokázat postoupit do krajského přeboru a hrát s nejlepšími týmy kraje se nepovede každému a zaslouží si to určitě ocenění.

1.PŘÍPRAVA

Zimní příprava na druhou polovinu soutěže začala celkem slušně. V domácích podmínkách, kdy jsme trénovali v hale naší ZŠ a v okolí se scházeli na tři tréninky v týdnu hráči celkem ve slušném počtu. Na soustředění v Orlických horách ale z různých důvodů vyjela bohužel jen polovina mužstva. Ta ale pracovala zodpovědně a s náročným programem se popasovala statečně a na stmelení kolektivu si také našla čas a síly. Takže by se dalo říct, že soustředění splnilo svůj cíl. Už před soustředěním jsme rozehráli zimní turnaj na umělé trávě v Chocni, ve kterém jsme pokračovali i po návratu z hor a sehráli jsme zde většinou slušná utkání, ve kterých šlo hlavně o rozehrání hráčů a hledání nejvhodnější sestavy. Bohužel už zde se začaly objevovat problémy, které nás neopustily celé jaro. Dlouhodobě se zranili Štěpán Rejnuš, Josef Martinec a Tomáš Michálek, který ale začátek soutěže stihl. Kladem bylo zapojování dorostenců - Kabeláč, Mrštík, Kaplan - se ukázali jako velmi talentovaní hráči a budoucnost pro Jelenský fotbal. Později se k nim přidal i brankář Šumpík, ale to trochu předbíhám. V přípravě jsme vyzkoušeli i pár posil, z nichž nakonec dopadli tři: brankář Šouba, záložník Pleskot a útočník Jirout. Bohužel ale byl kádr v zimě citelně oslaben odchodem Jakuba Velinského do Holic Celkově přípravu můžu označit jako standartní a ukázala mi pro mistrovské zápasy dost momentů. Ty se pak naplno projevily během jarní části sezóny v dobrém i špatném.

2.MISTROVSKÉ ZÁPASY

Lepší začátek, jak vstoupit do soutěžních zápasů jsme si ani nemohli přát. Po debaklu v posledním přípravném utkání s Chrudimí, jsme myslím všechny překvapili výkonem a výsledkem v prvním zápase doma s Dolním Újezdem. Byla z toho velká euforie a první tříbodová navíc domácí radost a také naděje pro možné záchranářské boje. Bohužel to byla spíš kapička, ale přesto dobrá vzpruha. Jenže další zápasy nás vrátili na zem. V Poličce jsme bojovali, ale náš velmi oslabený tým na body nedosáhl. Moravany nás doma vyškolili a v Chocni jsme dostali potupnou „devítku“. Tím jsme zakončili první čtvrtinu soutěže a měli o čem přemýšlet. Vrátili jsme se na začátek a začali se poctivě připravovat. V tomto období taky byla největší účast hráčů na tréninku. A na hře to začalo být vidět. Po prospaném poločase doma s Třemošnicí jsme utkání zdramatizovali, ale na body to nestačilo. V Lanškrouně jsme hráli velmi slušně, ale po našich neproměněných šancích nakonec vyhráli kvalitnější domácí. A pak to znovu přišlo. Další domácí výhra, zasloužená a vybojovaná nám dala znovu chuť do hry a další naději do „anglického“ týdne, kdy jsme postupně hráli právě se Svitavy, ve čtvrtek v Litomyšli a nakonec v Pardubičkách. V Litomyšli jsme zápas nezvládli. Nesrovnali jsme se s utkáním ve všední den. Za to v Pardubičkách jsme zahráli velmi dobře. Bohužel to vedlo „jen“ k vítězství na pokutové kopy, ale i tak jsme se právě k Pardubičkám přiblížili na 2 body. Jenže nás toto utkání nenakoplo do závěrečné třetiny sezóny. Spíš naopak. Holice sehráli u nás jedno z jejich nejlepších utkání soutěže a v derby nás jasně přehráli. V Hlinsku jsme chtěli opět bodovat a nebylo k tomu daleko, ale už v tomto zápase jsme začali mít problémy se sestavou a nebyla síla zvrátit výsledek na naši stranu. Problémy se zdravím hráčů, docházkou na tréninky a celkovou přípravou se naplno projevily v domácím zápase s Moravskou Třebovou. Tohle utkání mě vzhledem k našim fanouškům nejvíc mrzí. Naštěstí jsme reparát doma se Žamberkem jakž takž složili, i když to k bodům opět nevedlo. Ale fanoušci viděli, že to byl úplně jiný výkon a i k vítězství nebylo tak daleko. Jenže síly a marodka nás dál nepustily. To jsou hlavní příčiny, proč dohráváme sezónu tak, jak dohráváme. I poslední venkovní zápas v Letohradu byl těmito okolnostmi silně ovlivněn. Další zranění a improvizace v sestavě nám nedovolily náš sympatický výkon zvlášť v prvním poločase proměnit v lepší výsledek. Na závěr nás čekal vítěz krajského přeboru Chrudim a vůbec k nám nepřijel soutěž dohrát. Naopak to vypadalo, že si nás přijel „vychutnat“ Kluci ale zabojovali a rozloučili se s krajským přeborem se ctí a poslední poločas v soutěži nad velmi silným protivníkem dokonce vyhráli.

3.SHRNUTÍ

Celkové hodnocení jarní části sezóny je rozporuplné. V konečném součtu nedopadla dobře. Sestup není nikdy dobrá vizitka pro tým. Když se ohlédnu zpátky, byl sen o záchranu utopií, ale chtěli jsme nebýt poslední a v jednom momentu jsme tomuto cíli byli velmi blízko. Jenže okolnosti byly proti nám a leckdy jsme si to neulehčili ani sami. Naivní hra v obraně proti vyspělým soupeřům, neproměňování šancí, zranění, horší tréninková morálka, neuplatnění posil a vlastně i oslabení týmu během sezóny nám nedovolily lepší výsledek. Trápili jsme se na místě brankáře, kde na poslední tři utkání musel nastoupit dorostenec Šumpík a ukázal se jako jeden z talentů našeho fotbalu. Útok neměl jasného střelce a v obraně jsme často improvizovali hlavně díky zraněním na konci soutěže. Získali jsme sice více bodů než na podzim, jenže dohráváme sezónu na kraji týmových sil. Fotbalové jaro bylo v mnohém poučné a doufám, že vše, co se stalo ať už dobré či špatné, dokážeme zhodnotit a vyvarovat se stejných chyb. Především je to v oblasti posilování kádru. Jelení má velkou výhodu vlastních hráčů, kteří ale potřebují vhodně doplnit především zodpovědnými typy hráčů. To se na jaře nepodařilo. Také práce s „hlavami“ hráčů, bude potřeba zlepšit. Naši fotbalisti si musí uvědomit, proč hrají, že je nutná dostatečná příprava, kterou se brání i případným zraněním, a hlavně význam zodpovědnosti k týmu a soustředění na výkon. Je smutné, když někdo pro tým doslova žije a jiný bez omluvy nepřijde. Nechci tady nikoho vyzdvihovat a někoho hanit. Byl jsem rád za každého hráče, který chtěl se mnou na Jelení pracovat a poznal jsem tady po letech ve fotbalu i dobrou partu. Přesto bych chtěl zvlášť vypíchnout Kamila Pecivála, jeho přístup a zodpovědnost by měla mladším fotbalistům sloužit jako zářný příklad a je jen škoda, že hlavně kvůli vleklým zdravotním problémům chce skončit s aktivním fotbalem. I touto cestou mu děkuji, že vydržel celé jaro a doufám, že nám bude pomáhat alespoň funkcionářsky a jako asistent trenéra uplatní svoje zkušenosti při přípravě týmu. Vedle zkušených hráčů jako byl Kamil, ale nesmím zapomínat na Romana Hendrycha, motivátora týmu, Lukáše Kaňkovského, srandistu a „rebela“ se v kabině objevili talentovaní hráči z dorostu, Mrštík, Kabeláč, Kaplan, Šumpík, kteří doufám na Jelení zůstanou, protože jsou pro klub velkým příslibem do budoucnosti. Navíc všichni, „staří i mladí“, vytvořili velmi dobrou partu. I proto se fotbal hraje. Ta parta nebyla jen mezi fotbalisty, ale i funkcionáři, kteří se snaží pracovat nejen pro současnost Jelenského fotbalu. Vůbec se mi líbila atmosféra a samozřejmě i fanoušci, kteří i přes herní výbuchy týmu opět přicházeli na fotbal nás podpořit a věřili v naše zlepšení a leckdy dokázali ocenit bojovnost a snahu hráčů, ačkoli výsledek nebyl příznivý. Nám teď nezbývá nic jiného, než se dobře připravit na návrat zpět do A-třídy. Nechci tady nic slibovat, jen bych chtěl, abychom vrátili optimismus do fotbalu na Jelení a radost fanouškům. Cestu známe jen se po ní ve správném tempu dát. Věřím, že všechny spory v oddíle už umlkly a my v létě připravíme dobrý mančaft pro Horní Jelení.

S pozdravem, Tomáš Baťa


 

Ohlédnutí za fotbalovou sezónou 2014-2015.

Náš Amatérský fotbalový klub Horní Jelení měl v mistrovských soutěžích ročníku 2014-2015 celkem 5 družstev. Mladší a starší přípravka hrála okresní přebor Holicka, stejně jako mladší žáci. U těchto kategorií je třeba ocenit práci trenérů a také rodičů, kteří pomáhají se zajištěním soutěže, protože tady se rodí budoucí hráči pro dospělé. Vzhledem k nedostatku dětí v kategorii starších žáků jsme nemohli obsadit tuto soutěž a děti byly na hostování ve Vysokém Mýtě.

Dorost hrál opět krajský přebor, v kterém však skončil na předposledním místě, což bylo pro všechny zklamáním. Nedostatek hráčů i vlivem oboustranně špatné spolupráce s Borohrádkem, špatná tréninková morálka a další negativní vlivy se podepsaly pod tyto neuspokojivé výsledky.

Naši muži se po historickém postupu do krajského přeboru měřili s mnohem zkušenějšími a vyspělejšími fotbalovými celky, které dlouhodobě hrají tuto soutěž. Již podzim ukázal, že našemu mužstvu chybějí zkušenosti a již první výsledky nás zařadily na poslední příčku tabulky, z které se nám až do konce soutěže nepodařilo uniknout. K tomu je však nutné dodat, že nás od začátku sezóny provázela zranění v takovém počtu, který dlouho do minulosti nepamatujeme. Není to výmluva, ale v úzkém kádru se každé zranění důležitého hráče musí projevit na výkonech mužstva. Po podzimních zkušenostech došlo pro jarní část k výměně trenéra s cílem pokusit se stabilizovat mužstvo a dohrát soutěž v klidu a směrovat se k novému ročníku. I jarní část ukázala na nevyzrálost mužstva, která se projevila v nevyrovnaných výkonech. Podařilo se nám sice dvakrát zvítězit po velmi dobrých, zodpovědných výkonech na hranici možností většiny hráčů, ale na druhé straně jsme zažili dvakrát kolaps v podobě debaklů po nepochopitelných výpadcích celého mužstva. Většině hráčů se však podařilo získat neocenitelné zkušenosti ze soubojů s kvalitními protivníky, které , jak všichni doufáme, uplatní v příštích sezónách. To, že jsme hráli krajský přebor nám všem asi dojde až s odstupem času.

Na závěr bychom chtěli poděkovat našim věrným fanouškům, kteří nás i přes dosažené výsledky chodili povzbuzovat a pevně věříme , že nám zachovají přízeň i v příštích sezónách.

Za výbor AFK ing.Miroslav Kopecký – sekretář.


 

 

Rozhovor s trenérem

Povězte nám něco o sobě a své rodině.

Jmenuji se Tomáš Baťa, je mi 45 leyt. Jsem ženátý a mám 4 děti. Z toho 2 dospělé. Bydlím v Luži, své povolání kantora vykonávám na ZŠ Hrochův Týnec, zde vyučuji TV a přírodopis. V rodinném životě jsem velmi spokojený, radost mi dělá manželka i děti. Dcera a syn se stali vítězi extraligy dorostu v kopané.

Co Vás vedlo k tomu, že jste šel trénovat na Jelení?

Vezmu to trochu oklikou. Dva roky jsem trénoval prvoligové ženské družstvo v Hradci Králové. Poté se mi podařilo dostat fotbalisty Luže do 1. B třídy. Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, tak jsme se po vzájemné dohodě rozešli. Obrátili se na mě funkcionáři AFK, zda bych nešel trénovat Jelení. Věděl jsem, do čeho jdu. Byla to výzva a trochu ješitnost. V klubu se mi pracuje dobře, hráči jsou pracovití. Někdy se mi zdají na tuto třídu až moc hodní. Líbí se mi, že i přes situaci a problémy zůstávají dobrou partou. Alespoň si to myslím. Přístup k tréninkům je dobrý.

Jak se Vám spolupracuje s výborem AFK?

Spolupráce je perfektní, co slíbí to splní. Cenním si solidního jednání. Funkcionáři jsou velmi pracovití. Postup do této třídy musí přinést změnu v myšlení, je to o něčem jiném než v nižších třídách. Je nutné získat zkušenosti a odhad, šli jste hodně rychle nahoru a to se muselo někde projevit. Věřím, že se klub zkonsoliduje. Čemu nerozumím, jsou některé odchody hráčů (mladých) do jiných klubů, kde buď zahřívají lavičku nebo hrají nižší soutěž. Nechápu, že nechtějí reprezentovat svoje bydliště.

Jak vidíte budoucnost jelenské kopané?

Je nutné uklidnit mančaft, srovnat se. Zamyslet se, co klub chce dělat. Chce to klidné vody. Zkušenost této sezóny by měla posílit hráče i funkcionáře. Je hodně klubů, které sestoupily a potom v dalších sezónách hrají špici. AFK věřím, jinak bych tady ani nebyl.


 

Rozhovor s trenérem A týmu - Tomášem Baťou před jarní částí

S přístupem k tréninku jsem byl vždy spokojen, ale počty fotbalistů na tréninku bych si dovedl představit větší. V tom nás limitují možnosti hráčů, pro které je logicky prioritní záměstnání, které je živí. Hlavní je vždy výkon a v tomto ohledu jsem byl spokojen zatím se 190 minutami ze 450 odehraných. Bohužel jsme se nevyhnuli zraněním a uvidíme, jestli se tito hráči dají do prvního mistrovského utkání dohromady.

Jaký si v Horní Jelení stanovili cíl pro jarní část?

Prvotní je stabilizovat tým po nepodařených podzimních výsledcích a navázat na ty dobré, abychom hráli slušný fotbal a třeba se pokusili bodově dohnat mužstva před námi.


 

"Zimní" změny v kádru A-týmu AFK HORNÍ JELENÍ

Během zimní přestávky doznal kádr AFK Horní Jelení několika změn a my vám nyní přinášíme jejich přehledný soupis.

Přišli:

Josef Šouba (hostování - Dolní Počernice)                                                                                                                                                     

Ondřej Pleskot (hostování - FK Pardubice)

Jakub Chytka (návrat z hostování - SK Chroustovice)

Ondřej Maixner (návrat z hostování - Jaroslav)

Martin Horáček (návrat ze Španělska)

Štěpán Rejnuš (návrat po zranění)

Daniel Mrštík (přeřazen z dorostu)

Tomáš Kabeláč (přeřazen z dorostu)

Odešli:

Jakub Velinský (konec hostování - Sokol Chvojenec - nyní SK Holice)

Lukáš Houžvička (konec hostování - Sokol Dobřikov)

Lukáš Komárek (konec hostování - SK Chroustovice)

Marek Chadima (konec hostování - SK Vysoké Mýto)

Ladislav Mile (konec hostování - Sokol Roveň - nyní Sokol Sruby)

Lukáš Jozl (dlouhodobé zranění)


 

Přípravný zápas A mužstva - neděle 15.3. hřiště Chrast u Chrudimi

MFK Chrudim C - AFK Horní Jelení

Z důvodu velkého počtu zraněných a nemocných hráčů hrálo Jelení pouze tréninkový zápas.

 

 

 

Přípravný zápas A mužstva - 7.3. 2015

AFK Horní Jelení - Sokol Sruby 5:3 (1:3)

Branky:  2x Kaňkovský, Svatoň, Hendrych, Kaplan

Sestava: Šouba - Polák, Hendrych, Chytka, Čermák - Martinec, Pecivál, Kabeláč, Kaplan - Kaňkovský, Svatoň

 

Přípravný zápas A mužstva - 28.2.2015

AFK Horní Jelení - Sokol Sruby  2:3 (0:0)

Branky: 2x Svatoň

Sestava: Šouba - Maixner, Rejnuš, Chytka, Raich - Pinkas, Pecivál, Martinec, Houžvíček - Kaňkovský, Svatoň (Starec, Polák,

 Kaplan)

 

Přípravný zápas A mužstva - 21.2.2015

AFK Horní Jelení - SK Zámrsk 1:6 (1:1)

Branka: Martinec

Sestava: Šouba - Raich, Hendrych, Čermák, Maixner - Houžvíček, Kabeláč, Pecivál, Martinec - Svatoň, Mrštík (Polák, Kaplan)

 

Přípravný zápas A mužstva - 15.2.2015

AFK Horní Jelení - SK Třebechovice p. Orebem 4:2 (2:1)

Branky: 20 a 24. Kaňkovský, 61. Mrštík, 84. Kaplan

Sestava: Šouba - Houžvíček, Rejnuš, Jelínek, Raich - Maixner, Hendrych, Martinec, Pinkas - Kaňkovský, Pecivál

(Svatoň, Mrštík, Čermák, Kabeláč, Polák, Kaplan)

 

Přípravný zápas A mužstva - 7.2.2015

TJ Velešov Doudleby nad Orlicí - AFK Horní Jelení 3:0 (1:0)

Sestava: Šouba(46´Starec) - Maixner, Hendrych, Rejnuš, Čermák - Raich, Michálek, Martinec, Pinkas - Mrštík, Svatóň.

(Šmidberský, Houžviček, Kabeláč, Polák)


 

 

  Zimní soustředění A mužstva a dorostu - Zdobnice 28.1 - 1.2.2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příprava na jaro

Navštívil jsem prezidenta AFK pana M.Vaňka a položil mu několik otázek ohledně jarní sezony.

Co nového v klubu?

Především došlo k výměně na postu trenéra. Nebyla to lehká jednání, oslovili jsme více trenérů. Podařilo se nám přesvědčit pana T.Baťu z Luže. Ten v předchozích sezónách trénoval mládežnické týmy  v Hradci Králové a posléze v TJ Luže

Kdo obsadí post gólmana?

Vzhledem k tomu, že L.Jozla čeká naplánovaná operace, museli jsme sehnat náhradu. Myslím si, že se zadařilo. V jarní sezoně nás posílil J.Souba (Vltavín Praha). Chytal pět let III.Anglickou ligu. Samotné mužstvo zahájilo tvrdou přípravu, 3x týdně běh a hala. V únoru následují turnaje a přípravné zápasy. Tréninku se v průměru zúčastńuje 18 hráčů, zimní soustředění proběhlo ve Zdobnici v Orl. horách, kterého se zúčastnil 1. mančaft a dorostenci.

 

Co nového mohou diváci očekávat na hřišti?

Máme velké plány, chtěli bychom zateplit hlavní budovu. Uvažujeme o změně vytápění. Osvědčilo se automatické zalévání trávníku. Největší   bolestí je problém tréninkového hřiště. V tom nám velmi pomáhá starosta Petr Tupec. Vede velmi komplikovaná jednání o výměně či odkupu pozemků od Lesů ČR. Jednání nejsou snadná, ale starostovi věříme.

Na výroční schůzi jste se zmínil o FAČRu, mohl byste to konkretizovat?

(povzdech) Nová sezona se má už i v těch nižších soutěžích hrát bez ,,papírových" registraček. Vše se bude zařizovat pomocí internetu. Otázkou je, kdo to vše zaplatí malým klubům. Obávám se i krádeží, ne u nás, ale tam, kde jsou hřiště na odlehlém místě, např. Jaroslav. Dotace pro malé kluby od FAČRu prakticky nejsou. To co jim pošleme na příspěvcích, nám vrátí. Nová vyhláška disciplinární komise - červená karta 200 Kč, 4 žluté 400 Kč pro klub. Karty na střídavé hraní či hostování 150 Kč/kus. Změna tarifu vyplácení odměn rozhodčím - sezona nas bude stát kolem 80 000 Kč.

Co řeknete závěrem?

Práce pro klub není jednoduchá, když se daří, plácají nás po ramenou. Když se nedaří, tak nadávky a různé vulgarismy. Funkcionáři se mají co ohánět, mimo zmíněné rozhodčí zaplatíme za elektřinu 80 000 Kč za rok. Doprava a sekání trávy (pouze PHM) nás přijdou na 55 000 Kč ročně. Sezona našeho klubu stojí ročně 500 000 Kč a ty musíme sehnat. Nestěžuji si, pouze konstatuji. Věřím že jaro bude lepší než podzim. 

 

         Zimní příprava A mužstva zahájena!!!

Úvodní trénink roku 2015 již vedl nový trenér Tomáš Baťa. Ten přichází místo hrajícího trenéra Romana Hendrycha, jenž

vedl mužstvo v podzimní části premiérové sezony v krajském přeboru. Baťa dříve působil v Luži či  v Hradci Králové, kde vedl

prvoligové mužstvo žen.

 

 

Trenér Baťa přivítal na zahajovacím tréninku zimní přípravy tyto hráče.

Brankáři: Šouba Josef, Starec Leoš

Obránci: Hendrych Roman, Rejnuš Štěpán, Houžvíček Jaroslav, Raich Jan, Čermák Jan, Chytka , Sodomka Tomáš, Polák Lukáš, Maixner Ondřej

Záložníci: Velinský Jakub, Michálek Tomáš, Martinec Josef, Pinkas Lukáš, Vaněk Miroslav, Kabeláč Tomáš

Útočníci: Pecivál Kamil, Kaňkovský Lukáš, Svatoň Jiří, Šmidberský Miroslav, Mrštík Daniel

Tomáš Baťa: Horní Jelení  neprožilo povedený podzim, a proto se vedení rozhodlo doplnit realizační tým a upravit řízení mužstva. Věříme, že

to bude fungovat. Já budu trenérem, Roman Hendrych zůstává v kádru jako hrající asistent.


 

 

Příprava A mužstva začíná v úterý 13.1.2015!!!

Zimní soustředění proběhne od 28.1. do 1.2.2015 ve sportovním areálu chata Jitřenka ve Zdobnici.

http://www.e-chalupy.cz/orlicke_hory/pronajem-chata-jitrenka-zdobnice-6061.php


 

Vydržíme hodinu a pak odpadáváme fyzicky

Moravany – Horní Jelení

Moravany – Horní Jelení Autor: DENÍK/Luboš Jeníček

19.12.2014

Horní Jelení - Hrající trenér Horního Jelení Roman Hendrych shrnul první polovinu soutěže jedním slovem: katastrofa. Nováček zaostává v rychlosti a taktickém myšlení.

 

AFK Horní Jelení
Celkem
16. místo, 15 zápasů, 0 výher, 4 remízy, 11 proher, skóre 12:58, 6 bodů
Doma
16. místo, 7 zápasů, 0 výher, 1 remíza, 6 proher, skóre 8:30, 2 body
Venku
16. místo, 8 zápasů, 0 výher, 3 remízy, 5 proher, skóre 4:28, 4 body
Penalty
Celkem: 2:2, doma: 1:0, venku: 1:2.
Nejlepší střelci
4 – Houžvička, 3 – Pecivál, 2 – Kaňkovský

Ukrojili si velké sousto, co nejde pozřít! Před několika měsíci fotbalisté AFK Horní Jelení slavili úspěch v podobě historického postupu do krajského přeboru. To ale ještě nevěděli, co je v nové soutěži čeká. Škarohlídové by označili jejich dosavadní působení jako velký přehmat a trapas. Soupeřům slouží jako hračka. Dá se říct, že si s nimi dělají, co chtějí. Trenér a obránce v jedné osobě ROMAN HENDRYCH tak musel tuplovaně vstřebávat debakl za debaklem. Někdy by nejraději zalezl do kanálu.

Trenére, jak byste zhodnotil podzimní část na Horním Jelení?
Podzim musím hodnotit jedním slovem: katastrofa!

A jak byste okomentoval letošní krajský přebor jako celek?
Nevím jakou úroveň měl ten minulý ročník, ale za sebe říkám, že krajský přebor má velkou kvalitu.

Jelení má jako nováček nejlepší možnost srovnání obou soutěží. Jaké tedy jsou rozdíly mezi I. A třídou a krajským přeborem?
Hlavně v rychlosti a taktickém myšlení hráčů. To jsou hodně markantní rozdíly mezi těmito soutěžemi.

Před sezonou jste vyslovili jasný a stručný cíl: záchrana. Jenže ta je vám momentálně na hony vzdálená. Ale asi to nebalíte i když to vypadá, že zatím na soutěž nemáte. Co vy na to?
Určitě to nebalíme. Budeme bojovat do posledního dechu. Jestli spadneme, jako že asi ano, tak se chceme ze soutěží rozloučit důstojně. A ne po výkonech, jakými jsme se prezentovali na podzim.
Tvrdili jste také, že jste posílili kádr. Nicméně odchody Dědiče a především Štěpánka byly asi hodně citelné, nemyslíte?
Především jsme nepočítali s tím, že nám Choceň nepustí Seidenglanze. No a také nikdo nečekal, že se hned ve vstupním zápase zraní Rejnuš a do konce podzimu nebude k dispozici. Nebo to, že od třetího kola bude Jozl muset chytat s přetrženým zadním křížovým vazem. Tohle byly hodně velké ztráty.

Los k vám byl v prvním kole nápomocný alespoň v tom, že jste začínali doma. Nesvazovala vám důležitost zápasu před tradičně bouřlivým publikem nohy?
To snad ani ne. Je pravda že jsme začínali doma, ale se silnou Poličkou. Na soupeře jsme prostě neměli herně a ani kondičně.

V dalším kole následovala druhá hladká prohra a vlak týmu začal ujíždět hned od začátku…
V Moravanech se jednalo o hladkou prohru jen podle výsledku. V prvním poločase jsme totiž byli jednoznačně lepší a kdyby nám uznal rozhodčí regulérní gól, tak to mohlo být všechno jinak. Pak jsme ale po mé chybě inkasovali a bylo po nás.

První dva body jste získali ve čtvrtém kole, nicméně už se dole začala vytvářet propast. To by zamávalo i se zkušenějším týmem než absolutním nováčkem, co říkáte?
Po zisku dvou bodů z Třemošnice jsme si mysleli, že to mančaft nakopne. Bohužel opak byl pravdou. Pořád jsme si říkali, že to musíme zlomit, ale nezlomili jsme to…

Na první gól jste čekali do pátého kola, jenže soupeř jich dal šest. Frustrace se musela prohloubit, když dáte tři branky a zase prohrajete. Jak vám bylo?
Všelijak jen ne dobře. V utkání s Lanškrounem jsme vyhořeli v obranné činnosti. Dopředu to bylo tentokráte super, ale vzadu všechno špatně. Ještě k tomu byl na konci prvního poločasu vyloučen náhradní gólman Starec a do brány musel dorostenec Vik. V deseti už to nešlo udržet a zrodil se z toho další propadák.

V dalším průběhu podzimu se chvílemi blýskalo na lepší časy, nicméně více než na remízu jste nedosáhli. Proč?
Třeba v Žamberku jsme mohli klidně vyhrát.V závěru šel Pecivál sám na bránu ale domácí gólman předvedl bravurní zákrok. V Dolním Ujezdě jsme měli vést po půli 4:1 a nikdo se nemohl divit. Nakonec prohrajeme na penalty. Podobné momenty by zkušený mančaft využil a odvezl by si tři body. Ale my ne.

Naopak jste dostávali pořádné rychty. Jenže asi je to lepší než prohrát o gól. Uvažujete stejně?
Víte, v našem případě to není o tom, že je lepší prohrát o gól. My hodinu vydržíme a pak odpadáváme fyzicky. To byl důsledek toho, že v posledních dvou měsících soutěže se nás na tréninku scházelo jen sedm. Ať už z pracovních či jiných důvodů.

Hlavně po velkém derby v Holicích, abyste chodili kanály. Nebyli jste terčem posměšků?
O tomhle zápase se mi mluví nejhůře. Jsem holickým odchovancem a na derby jsem se strašně těšil. Ale tam jsme si uřízli velkou ostudu. Prohra 0:8 pro nás byla ještě milosrdná. Samozřejmě, že posměškům jsme se nevyhnuli. Nicméně, s tím jsme museli počítat. Zasloužili jsme si je a po tomto utkání bych se opravdu nejraději schoval do kanálu…

Jelení se prezentuje doslova tragickou defenzivou s průměrem čtyřech gólů na zápas. Co zatím vězí?
Je to způsobené především tím, že děláme hloupé chyby. Rovněž rychlost hráčů v krajském přeboru je někde jinde než v I. A.třídě. Nechci to však svádět jenom na nás vzadu, bránit musí celý tým.

Podobná slova pasují i na útok Proč máte tak chabou ofenzivu?
Jasně, dali jsme strašně málo gólů, ale ona to není chyba jenom útočníků. Podle mě tam nám chyběla větší podpora od krajních záložníků nebo beků. Když byl u nás Štěpánek, tak nám z pravého halva nahrál na osmnáct gólů. Nikdo po něm žezlo nepřevzal. Bohužel.

Paradoxně jste získali více bodů ve venkovním prostředí. Nenecháváte se doma až moc strhnout natěšeným publikem?
Asi máte pravdu. Doma chceme dát našim fanouškům vítězství a žene nás to dopředu. Jenže většinou to dopadne přesně obráceně. Naši fanoušci by si tři body za podporu co nám dávají, jistě zasloužili.

Nenapadají vás někdy myšlenky, že jste neměli krajský přebor přihlašovat?
Absolutně ne (důrazně). Postup do krajského přeboru byl pro Jelení historický úspěch. Navíc hrát nejvyšší krajskou soutěž pomáhá klukům v dalším fotbalovém růstu. Hlavně nasbírají spoustu zkušeností

Na jednu stranu patří Jelení obrovská pocta, že se do nejvyšší krajské soutěže probojovalo. Na tu druhou slouží soupeřům jako fackovací panák a nositel bodů i vylepšení skóre…
Sami jsme si mysleli, že to půjde lépe, ale nejde. Není problém nakoupit před sezonou pět hráčů, ovšem kde je jistota, že bychom nespadli i s nimi… Touhle cestou jsem jít nechtěl. Vykopali jsme si soutěž se svými kluky ,kteří mají ke klubu nějaký vztah. Tak ať ji hrají oni!
Po dlouhých výjezdech je dobré spravit si náladu v atraktivních derby. Jakou máte motivaci a zápasy pro váš tým náboj?
Každé derby má náboj samo o sobě. A pro nás je hlavní motivací výhra. Samozřejmě se před zápasem objeví nějaký motivační faktor jako lahvinky myslivce. Ale to není až tak podstatné.

Před sezonou jste byl jedním z mála „ochránců" penalt po remízovém konci. Jaký na ně máte názor po patnácti kolech?
Pořád stejný. Pro lidi jsou penaltové rozstřely atraktivní. Myslím si, že druhý bod za výhru na penalty přivítalo spousta klubů s radostí…

Do rozstřelu jste museli jít čtyřikrát s vyrovnanou bilancí. Trénujete penalty speciálně?
Trénovali jsme je asi dvakrát, jinak ne. Penalty jsou spíše o psychice jednotlivce.

Jaký byl nejlepší a naopak nejhorší zápas z pohledu Jelení?
Nejlepší zápas jsme odehráli v Dolním Ujezdě a nejhorší jednoznačně v Holicích.

Jaké máte plány pro jaro a jak jich chcete dosáhnout?
Předně, dojde ke změna trenéra. Tým potřebuje nový impuls a já si rád odpočinu. Vrátí se nám hráči po zranění. Prioritou je důstojně se rozloučit s přeborem. Jestli se objeví byť jen malinká šance na záchranu, tak o ní bojovat do posledního kola…

 

7.1.2014 zahájení zimní přípravy A mužstva

    Ve středu 7.1.2014 proběhl první trenink A mužstva. Sešli jsme se ve školní tělocvičně, odkud jsme, jak je již dlouho během zimní přípravy zvykem, vyrazili na výběh prošpikovaný hornojelenskými uličkami. Poté druhá část treninku přímo v hale. V podobném ruchu se bud nést většina treninkových jednotek v přípravě. Navíc to bude obohaceno o populární cvičení Bosu ve skvlém prostředí vzdělávacího centra Paprsek na Dolním Jelení. Čeká nás spousta přípravných utkání. Většina z nich v rámci zimního turnaje na umělé trávě v Chocni. Na přelomu ledna a února absolvujeme společně s dorostem soustředění na nám dobře známé Radosti.

FOTOGALERIE ZDE
 


10.7.2013 První trenink Áčka

    Ve středu 10.7. se sešli hráči z prvního mužstva k zahájení přípravy na našem hřišti. Na programu byl výběh do lesa. V následujících týdnech není nač čekat a čeká nás řada přátelských utkání, turnaj v Jaroslavi a také pohárové utkání proti Hlinsku. Mistrovská utkání budou zahájena již v neděli 11.7. v 17.00 na našem hřišti proti celku Slatiňan.


9.6.2013 Mistří 1.B třídy sk.A

    V posledním domácím zápase se nám podařilo porazit Načešice, což znamená jediné - historický úspěch v podobě postupu do 1.A třídy. Oslavy byli mohutné za účasti spousty fanoušků. Tímto bychom chtěli poděkovat za obrovskou podporu.


9.4.2013 Odložená utkání

    Kvůli nepřízni počasí bylo odloženo několik utkání A mužstva, dorostu ale i žáků. Termíny, v kterých budou tato kola dohrána naleznete v podsekci Rozpis utkání u jednotlivých mančaftů. V tomto počasí byl na našem hřišti stále poměrně silný pruh sněhu v místě, kam nesvítí slunce. Byla proto povolána úklidová četa aby již nedošlo k dalšímu narušení herního plánu.


5.3.2013 Konečné pořadí zimního turnaje

    Hornojelenské "áčko" sehrálo v rámci zimního turnaje v Chocni na umělé trávě 6 přátelských utkání s celky převážně z krajského přeboru. Nechybělo také holické první mužstvo hrající divizi. Bodový počin z těchto utkání je více než slušný a tak převládá spokojenost s dosavadními výsledky v přípravě.

    1. SK Holice            15b. (25:7)
    2. Česká Třebová     12b. (13:18)
    3. Choceň              12b. (21:7)
    4. Žamberk              9b. (17:15)
    5. AFK Horní Jelení      9b. (16:23)
    6. Doudleby n.Orl.      4b. (12:21)
    7. Zámrsk                1b. (11:24)


30.1.- 3.2.2013 Soustředění

    V středu 30.ledna odjeli áčko spolu s dorostem na dlouho očekávané a pro mnohé obávané zimní soustředění. Letos volba padla na Krkonoše. Klubovým autobusem jsme dojeli až do Strážného, odkud nás na sněžné rolby dovezli během 20ti minut k zasněženým a dosti odlehlým Friesovým boudám. Naše ubytování bylo v nižší chatě Andula, která byla otevřena v prosinci 2012. Ubytování bylo luxusní, jídla chutná a vůbec nic nám nescházelo. K dispozici jsme měli posilovnu a každý večer byl zajištěn wellness v hořejší chatě. O težký zasněžený terén samozřejmě nebyla nouze, takže jsme si mákli. Všichni přežili soustředění ve zdraví, snad jen kromě dvou borců s virózou. Věřím, že nikdo ze zůčastněných nepochybuje o nabyté fyzičce :-). Teď se dáme dokupy a pokusíme se načasovat ideální formu na první mistrovské utkání.


7.1.2013 Zahájení zimní přípravy

    Dne 7.ledna zahájilo "Áčko" a Dorost zimní přípravu. Je tak spousta času na nabrání fyzické kondice, herní pohody a v neposlední řadě stmelení party. Je také naplánovaná řada přátelských utkání především v Chocni na umělé trávě s velmi kvalitními soupeři. Dne 30.ledna odjedou tato dvě mužstva společně na pětidenní soustředění do Friesových boud v Krkonoších.


24.12.2012 Výroční schůze

    V sobotu 24.11.2012 probíhalo již od odpoledních hodin jednání AFK Horní Jelení v hornojelenské hasičárně. Hlavní schůze započala v podvečer. Kdo se valné hromady zúčastnil? Vedení klubu, trenéři oddílů, hráči, starosta města a pozvaní hosté. Sekretář klubu ing. M. Kopecký přivítal přítomné a seznámil je
s programem. Pan Š. Rejnuš přednesl návrh složení výkonného výboru a revizní komise. Správu o činnosti AFK přednesl Ing. M. Kopecký. S činností revizní komise nás seznámil Bc. M. Šeda. Poté byl přednesen návrh rozpočtu na rok 2013. Následovaly volby.
    
    Do výkonného výboru byli zvoleni: pan M. Vaněk – předseda, sekretářem se stal Ing. M. Kopecký a hospodářem Mgr. P. Svatoš. Členy výboru jsou pánové: Zd. Čermák. O. Janeba, R. Štěpánek a J. Mráz. Revizní komisi tvoří: Bc. M. Šeda – předseda a členy se stali pánové J. Kaplan a P. Dědič ml. Statutárními zástupci jsou pánové: Vaněk. Kopecký a Svatoš.
    
    V další části jednání zhodnotili minulou sezonu jednotliví trenéři mužstev. Elévy pochválili pánové J. Hořeňovský a pan J. „Bába“ Marek. Žáky pánové J. Mráz a Zd. Čermák, o dorostu promluvil pan R. Štěpánek a k činnosti A mužstva se vyjádřili pánové R. Hendrych a J. Frydrych.

    V následující diskuzi poděkoval starosta P. Tupec za reprezentaci města a za pomoc při oslavách výročí města. Popřál mnoho úspěchů v roce 2013 a zdůraznil, že naše město zachová fotbalovému klubu rozhodně přízeň.
    
    Pan M. Bureš kritizoval výkon mužstva dospělých v posledním zápase. Pan P. Dědič st. naopak pochválil výkon „mančaftu“ v uplynulém roce. Kapitán L. Jozl poděkoval všem hráčům, vedení města a fandům za podporu (průměrná návštěvnost 230 diváků na zápas).
   
    Činnost AFK pochválil pan K. Němeček. V závěrečném slovu předseda klubu pan M. Vaněk kritizoval činnost FAČR, „s ničím nepomůžou, jenom chtějí peníze“. Je nutné se starat a chránit majetek AFK. Díky všem za práci a fandům za podporu.
   
    Během valné hromady proběhla mezi hosty a činovníky „Anketa o nejlepšího hráče“- cenu zasponzorovala stavební firma J. Nosek. Výsledky: 3. místo R. Hendrych, 2. místo P. Dědič, 1. místo M. Šmidberský.                                 

(zdroj Jelenské listy č 12/XVII)